23 Kasım 2011 Çarşamba

bu günümden ve Şimşek Hırsızı'ndan.

Bu gün itibariyle yazılılarım bitmiş bulunuyor ve bence bu iyi bi'şey.Geometri yazılımın oldukça iyi geçmiş olması da bence iyi bişey.Yani içimde büyük bir sevinç var.

Sıcacık klima karşısında bir yandan halley yiyip bir yandan kitap okumak ve içinde biiiiir gıram huzursuzluk barındırmamak ne güzel şeymiş yahu. Evet,arada böyle şeylerin kıymetini anlamak için sınav dönemi geçirmek şart,katılıyorum size ben de ^^

Ama acaba ben ne okudum bütün akşam?Hatta okulda da okuduğumu varsayarsak bütün gün? Eveeet görmüş olduğunuz gibi Şimşek Hırsızı'nı okudum.Ne zamandır fantastik kitaplardan çekmiştim elimi eteğimi,özlemişim yahu.Sena getirdi bunu bana "Pörsi Ceksın bi'tanedir dostum.Çok seversin sen,mutlaka okumalısın." dedi.Ve tabiiki haklı çıktı. ^^

Seriymiş,filmi de varmış,beş kitap mıymış neymiş.Herkes de biliyormuş,bir ben uzak kalmışım,cehalet ne kötü şey.Neyse neresinden dönsek kârdır.İki günde bitirdim ilk kitabı -ki ilk kitaplar her zaman serinin en sıkıcı kitaplarıdır.Çünkü kahramanlarla tanışma faslıdır,ısınamadıysan sevmezsin ve olaylar ilerlemediğinden kendini fazla da kaptırmamışsındır zaten.Kitaptan değil serinin bütününden söz ediyorum.Ama mesela bir üçüncü kitap öyle değildir.Neden? Çünkü tanışma aşamalarını atlamış,seveceksen sevmişsindir ve kendini mevzuya dahil hissetmeye başlamışsındır.Evet bence çok mantıklı konuştum.

 • Adı Sally Jackson ve dünyanın en iyi insanı.Bu da dünyadaki en iyi insanların,en talihsiz insanlar olduğuna dair kuramımı doğruluyor.(sf.27)
 • KENDİ ÇİLEĞİNİ KENDİN TOPLA.(sf.44)
 • "Bundan iki bin sene sonra insanlar senin bilimin hakkında ne düşünecekler?Hı?Ona ilkel ayinler diyecekler.Olacak olan şey bu.Ah,ne seviyorum şu ölümlüleri,perspektiften anlamıyorlar.Çoooook ilerledik diye düşünüyorlar."(sf.65)
 • Gerçekten,insanların gördüklerini kendi gerçeklerine uydurmak için yapamayacakları yok.(sf.148)
 • Kendimi suya teslim edip boğulmak istiyordum.Tek sorun boğulmaya karşı bağışıklığımın olmasıydı.(sf.207)
 • "Beleşe öğle yemeği yenmez."(sf.263)
 • Burada,sadece bir tanrı önemliydi ve o da karşı çıkacağım bir tanrıydı.(sf.280)
 • Yeraltı Dünyası'nda bile,herkesin,hatta canavarların bile arada bir özel ilgiye ihtiyacı vardır.(sf.288)
 • Ölüler korkunç değildir.Sadece hüzünlüdürler.(sf.290)
 • Hades'in iç çamaşırına desen olmak için ne tür kötülükler yapmışlardı? (sf.299)
 • "Annen onca kadının arasında bir kraliçeydi," dedi düşünceli düşünceli."Onun gibi bir kadınla binlerce sene geçse de karşılaşamam.Bu hâlâ da geçerli...Dünyaya geldiğin için üzgünüm,evlat.Sana bir kahramanın kaderini bahşettim ve bir kahramanın kaderi asla iyi olmaz.Sadece trajik bir sonla noktalanır."(sf.334)
 • "Eğer hayatımın bir anlamı olacaksa,bunu benim yaratmam gerekiyor." (sf.340)

4 yorum:

 1. keşke hep tatil olsa da hep kitap okusak. okumamıştım bi bakayım.
  :)

  YanıtlaSil
 2. tatillerde okuyamıyorum aslında,aralara sıkıştırınca daha tempolu okuyorum

  YanıtlaSil
 3. iyi misin bugün. sınavların bitti ama yoktun. şaşırdım.
  :)

  YanıtlaSil
 4. iyiyim Deep.
  annem "boşver,açma bilgisayarı" dedi de.

  YanıtlaSil

Bu aralar dinliyorum / aşığım

nasiplenin arkadaşlar :)

926 şarkının sadece 200'ünün gösterilmesi ayıp.

Zevkle Takip Ediyoruz:

Kitapkurtları;

Farklı İklimlerden;