1 Temmuz 2012 Pazar

Velev ki "İBNEYİM"

Az önce feysbukta "Türkiye Cinsel Ayrımcılıkla Mücadele 'Lobisi'" isimli sayfada gördüm. Bu gün babası tarafından öldürülen Ahmet Yıldız için onur yürüyüşü yapılmış...

Hâlâ insanları oldukları gibi kabullenme, onları değiştirmeye çalışmadan sevme konusunda gelişebilmiş değiliz. Sevmeyi bir kenara bırakın, saygı duymayı bile beceremiyoruz.

Bu gün "ibne" diye bir erkeği aşağılamak aynı zamanda kadını da aşağılamaktır ki bunun dahi farkında değiliz. Feminen tavırları yüzünden erkeğin aşağılandığı bir toplumda kadına verilen değerden söz edilebilir mi? Kadınsı davranmanın aşağılanmayı gerektirdiği düşünülen bir toplumda doğası gereği kadınsı davranan "kadın"ın yeri ne olacaktır veya ne olabilir?

Tüm bunların da ötesinde, ister kişisel seçim olarak görülsün ister ihtiyaç, eşcinsellik taşla sopayla peşine düşülmesi değil, anlaşılıp aşılması gereken "bir sorun" dur. Ki bunu sorun haline getiren yine toplumdur.

Bunu bir sapkınlık olarak niteleyen insanlar eşcinsel eğilimler gösteren "hayvanlar"ı ısrarla görmezden gelerek bu durumu insana özgü bir sapıklık olarak değerlendirmeye devam etsinler. Aynı zihniyet arkadaşıyla "karı kılıklı" diye dalga geçerek aslında bir anlamda annesini ayaklar altına alır, aynı zihniyet "namus" diyerek kız kardeşini öldürür, aynı zihniyet "insana insan olduğu için değer vermek"ten yoksundur.

Sonuç olarak ;

noolmuş?

6 yorum:

 1. beni deen kızdığım olaylar bunlar. daha geçen gün bir öykü de yazmıştım ki gerçek yaşamdandı. kimin bir diğer insana bu eziyetleri yapma hakkı olabilir ki..

  kalmine eline gönlüne sağlık.

  YanıtlaSil
 2. haklısın.
  bu konular bize fazla henüz.
  :)

  YanıtlaSil

nasiplenin arkadaşlar :)

926 şarkının sadece 200'ünün gösterilmesi ayıp.

Zevkle Takip Ediyoruz:

Kitapkurtları;

Farklı İklimlerden;