7 Mart 2015 Cumartesi

müzikli meydan okuma 17,18,19,20,21 ve çeşitli şeyler

Neler olup bittiğinden kısaca bahsedecek olursam, hiçbir şey olmadığını söylerim. Cuma günlerimi Görkem'le duman altı mekanlarda bira ve sigara içerek değerlendiriyorum. Bu hafta yerimde oturmadım. Çarşamba Cansu'yla çıktım, perşembe kick boksa gittim ve antrenman değil ama toz nakavt etti beni. Cuma kuaföre gidip bıyıklarımdan kurtuldum, üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Ardından dediğim gibi Görkem'le buluştuk. Muhabbet ettik, birbirimize çemkirdik biraz. Sonra o sevdiceğinin tivitırına dadandı, ben sapık gibi takip ettiğim kızın tivitırına dadandım. Koray'la hala ilgileniyorum, hala egoma sıçıyor. Ayh çok zor benim için bunlar. Hayatımda hiç "O beni sevmese de olur, ben onun aşkıyla yanayım" bir insan olamadım. Ben seninle ilgileniyorsam sen de adam olup benle ilgileneceksin arkadaşım, götlüğün lüzumu yok alala. Ya neyse bir şeyler oldu, ben azıcık halime ağladım bar köşelerinde. Çok genel bir şeydi, Koray'la ilgisi yoktu. Sonra şarladım oğlana her zamanki gibi. "Senden nefret ediyorum, öl" gibi şeyler söyledim. Sonra her nasılsa sevgi dolu bir konuşmaya dönüştü bu.

Sonra gece bana bir şeyler yazdı. Özelmişim onun için falanlar filanlar. Sanırım bunu da sekiz yüz bin kez konuştuk. Bir kez daha neden sevgili olamayacağımızla ilgili bir açıklama dinledim, kendisine yüzlerce kez böyle bir beklentim olmadığını da söylediğim halde. Ne bekliyorsun derseniz, onu ben de bilmiyorum. Çok açık davrandım kendime de, Uğur Bey'e de, oğlana da: Neden istediğimi bile bilmiyorum, egoistim ondan herhalde dedim. Yoğun bir sevgi istiyorum ama aynısını vermeye de hazır ve niyetli değilim dedim. Galiba gerçekten kötü biriyim ben. En son Esin'den egoist ve sadist olduğumu öğrenmiştim, Uğur Bey'den de mani dönemlerim olduğunu öğrendim. Bunu öğrenmek ruhumu döktü, bu konularda asla barışık değilim kendimle. Beş gün kendimi aşağıladım, bazen de kendimle sevişmek istiyorum. Ebru kendimden kalbimde kimseye yer kalmadığını da söyledi şaka yollu. Bence doğru değil ama.

Gelecek hafta sonu Koray'ı görmeye gitme ihtimalim var. Bu yolculuğu düşününce yorganımın altına saklanmak istiyorum koşarak. Ama James Baldwin'in de dediği gibi, korkularla yüzleşmek gerekir.

Tanımadığım bir oğlan bana fotoşopla bıyık yapmış, çok da güzel olmuş. Çok seviyorum fotoğrafı, hepinizle de paylaşmak istiyorum. Bu abuk subuk fotoğraflar yüzünden bir gün caps olacağım diye çok korkuyorum. Ama olsun.

Liseden beri sorunu olan her arkadaşım bana koşuyor. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer diye düşünmeyişlerini çok tuhaf buluyorum. Cansu iyi değil bu aralar, şimdilerde onu psikiyatra götürme peşindeyim.

Manik dönemlerim olduğu iddiasından sonra ilaçlarımı bırakmaya karar verdim çünkü bunu kesinlikle reddettim. Bar köşelerinde soyunmaya kalkıştığımdan da, gaza gelip sağdan soldan atlamaya kalkıştığımdan da, "üye olmayan giremez" tabelalı tuhaf kapıları bir gazla çaldığımdan da ne Esin'in ne Uğur Bey'in haberi var. Esin manik olduğumu düşünmüyor. Düşünmesini de istemiyorum. Uğur Bey'in de düşünceleri pekişsin istemiyorum, bu yüzden bunları ikisiyle de paylaşmadım eheh. İlaçlarımı bırakınca uyku sorunları yaşamaya başladım. Daha başka problemler de baş gösterdi işte. Bağzı şeylerden utanıyorum ve size anlatmıyorum. Her neyse ben de dün yeniden kullanmaya başladım ilaçları.

Melek dini inancımızı ve yeryüzündeki varlığımızı sorguladığımız o sikik dönemden geçiyor. Hayatı boyunca kendisine söyleneni yapmış birisi ve şimdi özgürlük sancıları çekiyor. Babası çok baskıcı vesaire. Lisede iki yıl aynı sırada oturduk. Ama melek ailemin ne dindar olduğundan ne de kendi ailesi kadar baskıcı olduğundan, daha doğrusu olmaya çalıştığından haberdarmış. "Hepimiz özgürlüğümüzü koparıp alıyoruz Melek" dedim. "Kimseyi kırıp dökmeden bunu yapmanın da yolu yok." Bana "Ben kimseyi kırmadan, herkesin her istediğini yaparak, herkesle iyi anlaşarak yaşadım hep" dedi. "Evet her istediğimi elde etmedim ama, sevdiklerimi de incitmedim. Sense sürekli annene karşı savaş verdiğini, hem incindiğini hem de onu incittiğini söylüyorsun. Değdi mi peki?" dedi. Mert, Ebru, Görkem ve herkes benim adıma "Değdi Cessie" diyebiliyor. Ama ben Melek'e "Değdi Melek." diyemedim. Ne o kadar özgür ne de o kadar cesur olduğumu sanıyorum. Sadece çok bencildim ve fedakarlık yapmayı asla beceremedim. Olabilseydim, Melek gibi olurdum. Kendisine de söyledim bunu. Buna rağmen Görkem Melek'le konuşmam gerektiğini, ona yardım etmem gerektiğini düşünüyor ve bu konuda hafif de bir baskı yapıyor. Herkesin kendi savaşını verdiğini düşünüyorum. Melek benden yardım isterse burada olduğumu biliyor ama kimseyi etkilemek istemiyorum. Klavuzu ben olamam kimsenin, daha kendi belimi doğrultamıyorum. Geldiğim nokta aşikâr.

Bu akşam kickboks topluluğunun tanışıp kaynaşma partisi var, oraya gideceğim. Bu dönem biraz insan içine karıştım, arkadaş edinmeye başladım. Bir de şey oldu, artık orada Burcu'nun arkadaşı olarak değil de Cessie olarak var olmaya başladım. Durup düşününce Burcu ön planda olsun diye kendimi geride tuttuğumu düşünüyorum biraz da. Neden yaptım bilmiyorum, sanırım çok kibirli biriyim. Neyse işte, çok çekiniyorum bu parti olayından, sosyalleşmek pek bana göre değil ama, yine James Baldwin'in dediği gibi korkularla yüzleşmek gerek.

Şarkılı meydan okumaya geçiyorum şimdi. Çok boşladım, ayıp bana bence. 17. günün sorusu, beni sakinleştiren şarkının hangisi olduğu. Gerçekten zor bir soru, aklıma hiçbir şey gelmedi. Sanırım şarkılar beni sakinleştirmekten çok ağlatıyor. Yine de her nedense, içime çörekleniyor olmasına rağmen We Three- Patti Smith demek istiyorum.

18. günün sorusu da, kafamda durduk yere ansızın çalan şarkının hangisi olduğu. Gerçekten bu soruya net bir cevap veremem. Çünkü tek bir şarkı yok öyle. Bu sabah uyandığımda Pharrell Williams - Happy çalıyordu mesela. Onun dışında çalan bir iki şarkı daha var son zamanlarda, hepsini bırakıyorum buraya.
Morrissey daha dün çalıyordu mesela.
Bu da muhtelif zamanlarda çalıyor yerli yersiz.
19. soru, dinlerken beni isyankâr hissettiren şarkının hangisi olduğu. Ben hep isyankarım, müzik dinlemeden de isyankarım. Koray bal porsuğuna benzetiyor beni, yılana kaplana ota boka saldıran bir hayvanmış. Ben de en az onun kadar atarlıymışım. Çabuk gaza geliyorum, zor sakinleşiyorum. Muse- Uprising diyip bu bahsi kapatacağım. Bir de şey var ya, aa unuttum ismini bak şarkının... Imagine Dragons- Radioactive.
20. günün sorusu, geçen yazı hatırlatan şarkının hangisi olduğu. Imagine Dragons'un albümü, Patti Smith'in Gone Again albümü ve Lotte Kestner- I Want You demek istiyorum.
21. soru da, ilk aşkımı hatırlatan şarkının hangisi olduğu. İlk aşkım Nohut'tu herhalde benim. Aşık mıydım şimdi geriye dönüp bakınca çok şüpheleniyorum ama olsun. Bana ilk attığı şarkı Halil Sezai- İsyeaaaan'dı. O zaman arkadaştık. İki şarkı daha var. 
Ne güzel şarkılar dinliyorum ben ya, bakın yine kendimi öpesim geldi. Şimdilik anlatacaklarım bu kadar sanırım. Her birini yeniden dinleyeyim, sonra da belki saçımı yıkarım. 

6 yorum:

 1. Patti ve Morrissey'i görünce bir mutlu oldum, anlatamam :) Placebo'yu da unutmamak lazım. Gone Again bence en iyi albümlerinden biri Patti ablanın. Her şarkısı ayrı şaheser.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gone Again'i ben de çok seviyorum. Ay çok karizmatik kadın bir de. Bir Mina bir de Patti. İdolüm ikisi de :D

   Sil
  2. Ahahaha :D Cidden ya. Mina da yaş alınca herhalde Patti gibi olur :)

   Son dönem (90 sonrası) albümlerinden Gone Again ve Peace and Noise müthiş.

   Sil
  3. Tüm yaz Gone Again'i dinledim, şu sıralar da Peace and Noise'i dinliyorum. :)

   Sil
 2. ha haaaa allah seni yaaaa, baksana hani blogumda sağ köşede instagram var, helene açtı benim için, senin bu fotonu o instagrama koydurabilir miyim yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya koydurabilirsin Deep tabiiki :D Ben de seviyorum fotoyu ve gülüyorum ahah. Hiç sorun değil benim için.

   Sil

Bu aralar dinliyorum / aşığım

nasiplenin arkadaşlar :)

926 şarkının sadece 200'ünün gösterilmesi ayıp.

Zevkle Takip Ediyoruz:

 • YARIM HAYAT - Dünya hayatı kısa bakarsın Rabbim beni yanına alır bazen diyorum Rabbim beni yanına al. Hayat kısa biz kimseyi kırmamaya çalıştıkca biz kırılıyoruz ve şu...
  9 saat önce
 • Denemeler - 7 - -I- Beni var eden ya da başka bir deyişle varlığımın tozlu sayfalarının arasında gezinirken, harcadığım zamanımı anlamlandıran tüm kelimelerin; tozlu kı...
  12 saat önce
 • Röportaj: The Radio Dept. - 1995’te kurulan İsveçli shoegaze, dream pop grubu The Radio Dept. ismini bir benzin istasyonundan aldı. Politik duruşlarıyla tanınan, Pet Shop Boys esint...
  1 gün önce
 • KOKULAR* - Öğleden sonra boyamı ve kitabımı yanıma alıp kuaföre doğru yola koyuldum. Onlarca kere yazdım, bir kere daha yazacağım, bu kadar çabuk uzayan saçlarımdan d...
  1 gün önce
 • fakat müzeyyen bu derin bir uyku. - hellö okuyucu! sana şu an iki haftadır kesintisiz dört saat uyumuşluğu olmayan beyazı yerini kan kırmızıya terketmiş gözlerimle bakıyorum. hayır, bi hayl...
  1 gün önce
 • Roskilde, Danimarka - Müzikle biraz ilgiliyseniz Roskilde adını muhtemelen daha önce çok kez duydunuz. Roskilde diye internette arasanız 50 bin nüfuslu şehrin kendisinden ziyade...
  2 gün önce
 • Yok - Yazamıyorum dostlar, yazıp yazıp siliyorum. Bana ne oldu böyle bilmiyorum. Aslında çok sinirliyim, aynı zamanda da değilim. İki şehrin hikayesi gibi bir öy...
  3 gün önce
 • Tarla Kuşları - *"Konuşmak yalan söylemektir."* William Burroughs'a atfedilir ifade. Kim söylemiştir inanın ilginemiyorum. Fakat sözün doğruluğu önemli. Sözcükler hiçbir z...
  6 gün önce
 • Bu da geçer, alışmalısın alışmalısın Vişne - Günler yine birbirinden habersiz geçip giderken yine hiçbir şeye yetişememenin verdiği telaşla sürekli bir yerlere koşuşturuyorum. Şu sıralar hayatımın ar...
  1 hafta önce
 • sefiller - *victor hugo* akıllı insan azla yetinerek yaşar. şatafatlı hayattan hoşlanmam. sırmalı, işlemeli elbiseler giymedim hiçbir zaman. kötü şekillenmiş ruhlara ...
  1 hafta önce
 • Senin Sevdiğin mi, Seni Seven mi? - "Spotim ne zamandır platonik aşık olmuyor?" diyen biri oldu mu içinizde? Olduysa şunu söyleyeyim tam bir aydır platonik aşıktım. Ama ne oldu? Şimdi içimde...
  1 hafta önce
 • Hayır Canım Ne Domol'ü? - Birbirimize ağrıyan yerlerimizden bahsetme yaşına geldik. Şikayeti olanımız dev bir "AOOOAAAA HEMEN YARIN DOKTORA GİDİYORUZ!" korosuyla karşılanıyor, koroy...
  1 hafta önce
 • - odanın kapısını yumruklamak, duvarlara elime ne geçerse fırlatmak istiyorum. sonrasında belki camdan atlarım. evim dördüncü katta, sürtüklerin meskeni bir ...
  3 hafta önce
 • - "İyi düşünürseniz iyi olur." Peki ya kötü düşünürsem? "Kötüyü çağırmayın." Ya istemeden çağırırsam? İyi düşünmeye çalışırken, kovmaya uğraştığım kötü düşünce...
  3 hafta önce
 • Apartman Sohbetleri ve Bir Mim - İş yoğunluğumdan üzerine düşünüp yazamadım. Hepiniz yaptınız, sincice arkadan okudum, çok eğlendim. Ben de bir yolunu bulup, blogspot ahalisi ve özellikl...
  4 hafta önce
 • Bu bir dönüş yazısı diil - Buralar ciddi anlamda issizlasti. Bu bir donus yazisi degil cunku hala bilgisayarimi yaptirmadim. Bu kisa yaziyi da telefonumdan yaziyorum. Ingilizce kilav...
  5 hafta önce
 • Şarkı boyunca gözünü kapat dedi çekik gözlü kadın. - ... https://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU . bir lunaparkın ortasındayım, hiçbir şey dönmüyor. . yeşil bir bahçede kurumuş bir saksı çiçeği gibiyim, izl...
  5 hafta önce
 • zeytinyağı ve zamanlama hatası - Zeytinyağına ekmek banıyorum. Neşeli müziklere neden acıklı sözler yazıyorlar bilmem. Aylardır gidip geldiğim yol üzerinde güvercinlerin yayıldığı bir arazi...
  1 ay önce
 • 08 - geçmiş ne acayip bir şey. eski fotoğraflara bakarken zaman hiç geçmemiş gibi hissediyorum. bir kaç gün önce oldukça sarhoşken yazdıklarım nerede bulamıyorum ...
  2 ay önce
 • #17 çelınc / soru:17 - soru on yedi diyor ki: 2017'de olmasını çok istediğin bir şey. çelıncı başlatırken, soruları seçerken falan cevapları hakkında pek fikrim yoktu aslında. ç...
  2 ay önce
 • Ocak'17 - Buraya çok nadir uğrar oldum. Takip ettiğim blogların yayınlarını bile açıp okuyamıyorum. En azından blogum boş kalmamış olur diyerek meydan okumaya katıl...
  2 ay önce
 • YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı! - [image: haydar-colakoglu-yolo-uygulama] *Ulaşımda En Pratik Yol O! sloganı ile yola çıkan ve Uber’in karşılaştığı en güçlü rakip olan girişim YOLO için ger...
  4 ay önce
 • Taşra ve Vampirler - Köy yaşamı ne güzeldir değil mi? Yeşillikler içinde, sessiz sakin, herkes birbirini tanır, birbirine destek olur... YANLIŞ! Köy yaşamında sükunet, roll...
  7 ay önce
 • Elveda Ayın Aydınlık Yüzü - Evet, blogumu taşıyorum. Altı yıldır yüzlerce anı, duygu ve düşüncemi aktardığım bloğum artık Önüm Arkam Kitap ismiyle yoluna devam edecek. Sadece isim ...
  7 ay önce
 • sen en güzel tutkuydun şimdi de en güzel vedasın - Ben bu bloga veda etmiştim biliyorum ama hikayesini hep burada anlattığım adamla sonumuzu anlatmadan gitmek istemedim.Okuyun bunu çünkü sanırım ilk defa...
  7 ay önce
 • Film: Eagle vs Shark - *-Eagle vs Shark-* *Dir: Taika Waititi* *-2007-* Eagle vs Shark, toplum tarafından dışlanmış, asosyal diyebileceğimiz iki karakterin birbirleriyle tanışmas...
  11 ay önce
 • BOWIE ŞARKILARIYLA EFSANELEŞEN FİLM SAHNELERİ - "We can be Heroes, just for one day" sözleriyle aklıma kazınan ve yapılmaya çalışılanın aksine ölümüyle değil, yaşadığı zaman yaptıklarıyla efsane olan ...
  1 yıl önce
 • ♥ ♥ ♥ - Bu günün şarkısı Şebnem'den "hoşçakal" olsun... Daha yaşanacak ve yazılacak çok şey var. Ama bundan sonrası kendime kadar... Bugüne kadar yaptığınız tüm güz...
  1 yıl önce
 • affet beni nolaaarr - kocaman sevgiler kucak dolusu öpücükler benim canım canım canım arkadaşlarım; öncelikle, ben samsunda kyk da kalıyorum ve bu yurt yeni yapıldı o yüzden int...
  1 yıl önce
 • ups & downs - *Ocağı ve şubatın ilk haftasını dışarıya -neredeyse- kapalı olarak geçirdim.* Bu durum yine çaktırmadan "kafa" oluşturmuş bende. Dışarıya çıkıncı fark ett...
  1 yıl önce
 • something in the way - taşınıyorum-uz. annemle. buraya iki aydan uzun süredir uğramadım ve şu an konuşabileceğim başka bir yer yok gibi. (*17 Ocak 2016 - 02:36*) cevap beklemiyo...
  1 yıl önce
 • Romantik Komedi - Bu aralar romantik komedi filmlerine taktım. Hepsine bayılıyorum! Bu filmleri izlemek insana mutluluk veriyor. Fazlasıyla eğlendiriyor. Ve farkettim ki izl...
  5 yıl önce

Kitapkurtları;

Farklı İklimlerden;