19 Eylül 2014 Cuma

uyuyamama, Summer ve Esin

Ayın 15'inde, pazartesi akşamı Esin'e gittim. İşte biraz uzun konuşacağız diye en son beni aldı. Ölmek için geçerli sebepler sunmamı istedi benden. Ben de klasik düşüncelerimi anlattım işte. O da bu ölüm isteğinin çoğu zaman insan algısındaki çeşitli bozukluklar tarafından tetiklendiğini söyledi.

Esin'i, Esin'in tarzını seviyorum. Bana daima kendimi iyi hissettiriyor. Yine konuştuktan sonra kendimi daha iyi hissettim. Koray'ı anlattım biraz. Koray'ı size de anlatmadım değil mi? Sapığı olduğum bir internet arkadaşı. Manyak gibi taktım
oğlana ya. Aşk deseniz aşk değil, hoşlantı deseniz hoşlantı değil ama bayağı etkilendim. Bayağı. Harbiden. Oradan Mert'e geldi konu, "Senin erkek arkadaşın yok muydu zaten?" dedi. "Onunla ayrı gibiyiz." dedim. Sebepleri üzerine falan konuştuk biraz. Bu konuyu henüz Mert'le çok açık konuşmadığımız için burada da çok detaylı yazmayayım. Esin şöyle dedi, ilişki her zaman için insan hayatında artı bir şeymiş. Kişiyi negatife çekmeye başladığında, uzatmanın da anlamı yokmuş. "Olabilir." dedim.

İdeal erkek arkadaşımın profilini çıkardı Esin: Girişken olacakmış, cesur olacakmış, kesinlikle ama kesinlikle zeki biri olacakmış. Çünkü ben çekingen ve ürkeğim.

Esin depresif insanların, hayattan keyif alamayan insanların çoğunlukla pasif, tembel, korkak insanlar olduklarından bahsetti. "Evet!" dedim "O benim!" Ve ona eski ben ile yeni benden bahsettim. "Eskiden" dedim "çok girişken bir tiptim ben aslında. Her şeyi yapmak istiyordum, her taşın altından çıkıyordum. Derslerimde de başarılıydım. Böyle utangaç da değildim. Sonra liseye başlarkan silik bir tip olmaya karar verdim ve kendimi öyle bir şeye dönüştürdüm. Sonra da hiçbir şeyi toparlayamadım zaten." "Yanlış karar vermişsin" dedi. "Tam tersini yapmalısın."

Artık gerçekten utandığımı söylesem de, yenmem gerektiğini söyledi. Hayat konusundaki tecrübemi arttıracakmışım, ben Bulantı'yı okurken bunu fark etmiştim zaten. Cesur gibi davranacakmışım, utanmıyormuş gibi davranacakmışım. Ölüm konusundaki farkındalıktan bahsettik, bu insanın hayata bakışını gerçekten etkileyen bir hadiseymiş. Bana yine güzel kitaplar önerdi.

Dün ona mesaj attım "Esin, sanırım ben bu güne dek hiç var olmamışım!" diye. Düşününce bana, bu yolu hep Bülent Hoca açtı gibi geliyor. Yani iki senedir bir kavrayışlar, bir arayışlar, kendimize gelemedik. Domino taşları gibi her şey devrilmeyi bekliyormuş meğersem. İnsanın bu güne dek var olmadığını idrak etmesi korkunç, korkunç, korkunç bir şey. Bu idrakler küçük anlarla sınırlı neyse ki, etkilerini de kısa tutmaya çalışıyorum. Bazen gün içinde durup dururken heyecanlanıyorum, bir bir şeyler... Bana yine güzel kitaplar önerdi.

O gece uyumadım, ertesi gün de erkenden yola düştüm. Annem yine biraz ağlayacak gibi oldu... Bu kadınla ne yapacaksam hiç bilmiyorum gerçekten. Neyse çok aldırış etmedim. Burcu da gece yola çıkmıştı, ikimiz de salı günü gelmiş olduk. Odaya girdiğimde Burcu yerleşmeye başlamıştı.

Hemen birbirimizin kollarına atladık tabii ki. Odamı çok özlemişim! Burcu'yu çok özlemişim! Anında dedikodu yapmaya başladık. Ankara'ya ilk gelişimi hatırlıyor musunuz? Ne kadar gergindim, ne kadar endişeliydim. Sonra oda arkadaşları... Ama şimdi bir düzen oturttuk, Burcu'yla zaten kız kardeş gibiyiz. Zaman zaman sorunlarımız oldu tabii ama üstesinden geldik. Zaten insan karşısındakini anladığında, ona çok da kızamıyor :)

Gün içinde dayanamayıp uyudum ben. Gecenin köründe uyandım, baktım Burcu yatmış. Ben de pılımı pırtımı aldım mutfağa taşındım. Okudum, düşündüm ve yazdım. Zaten düşünmem gereken bir sürü şey var kaçabildiğim kadar kaçıyorum. Daha fazla erteleyemem.

Sonra odaya dönüp biraz daha uyudum.

Ertesi gün, yani çarşamba günü erkenden kalkıp kahvaltı ettik. Sonra çıktık öğrenci işlerine gittik, transkript çıktısı aldık dooğru Antropoloji bölümüne. Oradan da çeşitli belgeler alıp bizim bölüme gittik, doldurduk, hocaları bulup imzalattık ve götürüp teslim ettik. Kabul edilip edilmediğimizi bilmiyoruz ama Ali Metin hoca kabul edilmişsiniz gibi başlayın derslere dedi. Pazartesi açılışı antropolojiyle yapıyoruz yani.

Sonra Kızılay yollarına düştük, Burcu da bizim gittiğimiz yerde kurs için kayıt yaptıracaktı. O esnada Summer'la da konuştuk, Kızılay'da buluşmak için sözleştik. Hava yağmurluydu, biz şemsiyesizdik. Nahoş şeyler bunlar ama benim enerjimi düşürmedi.

Önce Amerikan Kültür'e gittik, orada Summer biraz bizi beklemek zorunda kaldı. Sonra oraya en yakın olan, yemek yiyebileceğimiz yere, Burger'a attık kendimizi çünkü yağmur çok hızlanmıştı. Biraz konuştuk, vidyo çektik.

Sonra yağmur durdu, kalktık Dost'a gittik. Peyniraltı Edebiyatı'nı bir aldım bakıp bakıştırmak için. Camus'nün iki kitabını aldım. Summer bir Garcia Marquez aldı sanırım, Burcu Süskind'in Koku'sunu. Eheh canavar gibiyim valla kim ne aldı kontrol ettim. Her neyse, sonra sağda solda sifteledik, en sonunda çay içmek için bir yere oturduk ve biraz daha konuştuk.

Benim sarhoş olma isteğime herkes kulak tıkadı her zaman olduğu gibi -.- Daha hevesimi alamadım evet. Neyse iyi de oldu, hiçbir şey içemezdim o koca hamburgerin üzerine zaten.

Summer çok tatlı biri, onu çok sevdik. Ya, ben zaten öyle olduğunu biliyordum. Kitapsever'den ses seda çıkmadığından bir de sanırım Ankara'da olmadığından bize katılamadı ama o gelince bir buluşma daha yaparız. Hatta gelin tüm Ankara'daki bloggerlar buluşak.

Çok güzel bir gün geçirdik, feci yorulduk, ayakkabılarımızın gazabına uğradık ama gerçekten güzeldi. Tiyatro sözü aldık Summer'dan, böyle şeyler işte. Videoyu ifşa etme konusunda izin aldım, hemen alta iliştiriyorum.ya, çok tatlıyız
fjkjsd

30 yorum:

 1. Sen benmissin megersem. Silik olmak, kimseye karismamak, bilinmemek daha güzel geliyor bana. Olmamak mi gerek ki?
  Ankara çok güzel, ortamin ne güzel. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana da daha güzel geliyordu da çok ürkek bir tipe dönüşüverdim. Olmamak çok zor, olmadan olamıyor insan.

   Sen de gel Ankara'ya *.*

   Sil
 2. Tam ben Ankara'dan giderken söylenecek şey mi bu ama :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nereye gidiyorsun ayol?
   Gitme.

   Sil
  2. Eskişehir'e gidicem pazar günü.. Malum okullar açılıyor (:

   Sil
  3. E tatilin olunca görüşürüz *.*

   Sil
 3. Ahhhh çok tatlısınız. :)
  Umarım bütün sorunlarını halledersin, diğer videolarına da baktımda gittikçe de güzelleşmişsin. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay Mert allah iyliğini versin. Ben de kim bu diyorum ahah :D
   Teşekkür ederim utandım *.*

   Sil
 4. Cidden çok tatlısınız ama yaaa :)

  Ben de Esin gibi birini bulabilsem Özlemcimle iyiydim kaybolmuş o geçen ay peşine düşmem gerekecek doktorun sanırım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay Esin kaybolsa ben de peşine düşerim herhalde ya. Doktor mühim.

   Sil
 5. ölmek istiyor gibi gözükmüyorsun, bu iyi bir şey sanırım. bir de tatlıymışsınız cidden, bu da iyi bir şey, hatta bu kesin bilgi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ehehe bir öyleyim bir böyleyim.
   Teşekkür ederiz :D

   Sil
 6. summer biliyom eveet. ne şeker olmuşsunuz. amerikan kültür mü. kavaklıderede di mi. oraya mı gittiniz yaa.

  senin matilda vardı roald dahl. ne güzelmiş. okuyom da. görüşürüz yinee :) ankarada blogçu çok ki doğru. du aklıma gelince senin sevceklerinden sölerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matilda çok güzel evet ya. Amerikan Kültür'e gittik Kızılay'da bi yerlerdeydi.

   Sil
 7. matilda yazın ne zamandı yaaa. bulamadım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskilerde o Deep.
   Alıntı biloğundan bak istersen, daha kolay bulursun.

   Sil
 8. bu kız, ne güzel şarkıymış ya bilmiyodum :)

  YanıtlaSil
 9. Ne güzel olmuş buluşmuşsunuz :)
  Ben daha bu hafta sonu geleceğim Ankara'ya. Gelir gelmez ayarlayalım en yakın zamana

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet. Seni de andık tabii ki. Gelince haber et bi buluşma daha gerçekleştirelim :D

   Sil
 10. Videodaki Cessie ile bu yazıları yazan Cessie aynı mı ya diye düşündüm yazıyı okurken. Videoda ne kadar pozitifsin Cessie. Üstelik arkadaşların hep yanında, ne kadar şahane bir olay bu. Bak ben yeni okula başladım daha hiç arkadaşım bile yok. Bahçede bir başıma dolaşıyorum. Esin'in kıymetini bil derim. Gerçek bir kişiliği var onun. Doğru insanlarla arkadaşlık kurduğuna inanıyorum ben. Keşke ben de senin kadar pozitif olabilsem videolarda. Şimdilerde kameralardan kaçıyorum. Sözün özü: Böylesine şahane bir insanın mutsuz olması beni üzüyor. Summer'ı gördüm sevindim valla, uzun zamandır duymuyodum sesini. Siz iyi arkadaş olacaksınız bence. ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya Vişnecim, ben arkadaş ortamında genelde pozitifimdir. Gerçi bir ara Summer'ın da başına ekşidim bölümden nefret ediyorum falan diye. Bir anım bir anımı tutmuyor ki.

   Arkadaş konusunda gerçekten şanslıyım. Şansım lisede döndü benim, o zamana kadar yapayalnızdım. Lise yıllarında çok iyi insanlar tanıdım, sonrasında da sürdü bu böyle. Summer çok tatlı, umarım o da benim hakkımda olumlu fikir edinmiştir de arkadaş oluruz. Yolun Ankara'ya düşerse sen de muhakkak haber ver, buralarda da arkadaşların var aslında. Konuşmak istersen de her zaman :)

   Sil
  2. yaa ne demek olumlu fikir edinmek çok tatlısın o kadar ttalısın ki çok şanslıyım yaa <3

   üniversitemin ilk günlerinde seni görmek yıllarca en yakın arkadaş olduğun ama bir yerde birbirimizin izini kaybettiğim bir arkadaşımı görmek gibiydi. Bloglar sağolsun. Sanki bu ilk buluşmamız değil de geleneksel bir buluşmaymış gibi hissettim *.*

   Sil
  3. Gelenekselleştirelim zaten bence :D Yine buluşalım biz her hafta sonu Kızılay'dayız Burcucumla :D Ne zaman istersen *.*

   Sil
 11. yaa keşke burger'dan çıkarken değil de videoyu çekmeden önce şöyle bir tuvalete gidip kendime baksaymışımasdfg bir garip çıkmışım :(

  ama çok güzeldi o günn! *.*

  iyi ki varsın cessie ya <3<3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya neden öyle diyosun gayet tatlısın Summer :)
   Bi' daha yapalım.
   YILBAŞINDA PAVYONA GİDELİM *.*

   Sil
 12. Buluşmanız çok tatlı olmuuşş :)Hep özeniyorum ben yaa.Ama buralarda kimse yok ki :(
  Çok tatlısınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eheh Ankara candır.
   Teşekkürler.

   Sil
 13. bu video ne güzel olmuşşşş :) Çok tatlı.Bayıldım buna.

  YanıtlaSil

Bu aralar dinliyorum / aşığım

nasiplenin arkadaşlar :)

926 şarkının sadece 200'ünün gösterilmesi ayıp.

Zevkle Takip Ediyoruz:

 • YARIM HAYAT - Dünya hayatı kısa bakarsın Rabbim beni yanına alır bazen diyorum Rabbim beni yanına al. Hayat kısa biz kimseyi kırmamaya çalıştıkca biz kırılıyoruz ve şu...
  9 saat önce
 • Denemeler - 7 - -I- Beni var eden ya da başka bir deyişle varlığımın tozlu sayfalarının arasında gezinirken, harcadığım zamanımı anlamlandıran tüm kelimelerin; tozlu kı...
  12 saat önce
 • Röportaj: The Radio Dept. - 1995’te kurulan İsveçli shoegaze, dream pop grubu The Radio Dept. ismini bir benzin istasyonundan aldı. Politik duruşlarıyla tanınan, Pet Shop Boys esint...
  1 gün önce
 • KOKULAR* - Öğleden sonra boyamı ve kitabımı yanıma alıp kuaföre doğru yola koyuldum. Onlarca kere yazdım, bir kere daha yazacağım, bu kadar çabuk uzayan saçlarımdan d...
  1 gün önce
 • fakat müzeyyen bu derin bir uyku. - hellö okuyucu! sana şu an iki haftadır kesintisiz dört saat uyumuşluğu olmayan beyazı yerini kan kırmızıya terketmiş gözlerimle bakıyorum. hayır, bi hayl...
  1 gün önce
 • Roskilde, Danimarka - Müzikle biraz ilgiliyseniz Roskilde adını muhtemelen daha önce çok kez duydunuz. Roskilde diye internette arasanız 50 bin nüfuslu şehrin kendisinden ziyade...
  2 gün önce
 • Yok - Yazamıyorum dostlar, yazıp yazıp siliyorum. Bana ne oldu böyle bilmiyorum. Aslında çok sinirliyim, aynı zamanda da değilim. İki şehrin hikayesi gibi bir öy...
  3 gün önce
 • Tarla Kuşları - *"Konuşmak yalan söylemektir."* William Burroughs'a atfedilir ifade. Kim söylemiştir inanın ilginemiyorum. Fakat sözün doğruluğu önemli. Sözcükler hiçbir z...
  6 gün önce
 • Bu da geçer, alışmalısın alışmalısın Vişne - Günler yine birbirinden habersiz geçip giderken yine hiçbir şeye yetişememenin verdiği telaşla sürekli bir yerlere koşuşturuyorum. Şu sıralar hayatımın ar...
  1 hafta önce
 • sefiller - *victor hugo* akıllı insan azla yetinerek yaşar. şatafatlı hayattan hoşlanmam. sırmalı, işlemeli elbiseler giymedim hiçbir zaman. kötü şekillenmiş ruhlara ...
  1 hafta önce
 • Senin Sevdiğin mi, Seni Seven mi? - "Spotim ne zamandır platonik aşık olmuyor?" diyen biri oldu mu içinizde? Olduysa şunu söyleyeyim tam bir aydır platonik aşıktım. Ama ne oldu? Şimdi içimde...
  1 hafta önce
 • Hayır Canım Ne Domol'ü? - Birbirimize ağrıyan yerlerimizden bahsetme yaşına geldik. Şikayeti olanımız dev bir "AOOOAAAA HEMEN YARIN DOKTORA GİDİYORUZ!" korosuyla karşılanıyor, koroy...
  1 hafta önce
 • - odanın kapısını yumruklamak, duvarlara elime ne geçerse fırlatmak istiyorum. sonrasında belki camdan atlarım. evim dördüncü katta, sürtüklerin meskeni bir ...
  3 hafta önce
 • - "İyi düşünürseniz iyi olur." Peki ya kötü düşünürsem? "Kötüyü çağırmayın." Ya istemeden çağırırsam? İyi düşünmeye çalışırken, kovmaya uğraştığım kötü düşünce...
  3 hafta önce
 • Apartman Sohbetleri ve Bir Mim - İş yoğunluğumdan üzerine düşünüp yazamadım. Hepiniz yaptınız, sincice arkadan okudum, çok eğlendim. Ben de bir yolunu bulup, blogspot ahalisi ve özellikl...
  4 hafta önce
 • Bu bir dönüş yazısı diil - Buralar ciddi anlamda issizlasti. Bu bir donus yazisi degil cunku hala bilgisayarimi yaptirmadim. Bu kisa yaziyi da telefonumdan yaziyorum. Ingilizce kilav...
  5 hafta önce
 • Şarkı boyunca gözünü kapat dedi çekik gözlü kadın. - ... https://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU . bir lunaparkın ortasındayım, hiçbir şey dönmüyor. . yeşil bir bahçede kurumuş bir saksı çiçeği gibiyim, izl...
  5 hafta önce
 • zeytinyağı ve zamanlama hatası - Zeytinyağına ekmek banıyorum. Neşeli müziklere neden acıklı sözler yazıyorlar bilmem. Aylardır gidip geldiğim yol üzerinde güvercinlerin yayıldığı bir arazi...
  1 ay önce
 • 08 - geçmiş ne acayip bir şey. eski fotoğraflara bakarken zaman hiç geçmemiş gibi hissediyorum. bir kaç gün önce oldukça sarhoşken yazdıklarım nerede bulamıyorum ...
  2 ay önce
 • #17 çelınc / soru:17 - soru on yedi diyor ki: 2017'de olmasını çok istediğin bir şey. çelıncı başlatırken, soruları seçerken falan cevapları hakkında pek fikrim yoktu aslında. ç...
  2 ay önce
 • Ocak'17 - Buraya çok nadir uğrar oldum. Takip ettiğim blogların yayınlarını bile açıp okuyamıyorum. En azından blogum boş kalmamış olur diyerek meydan okumaya katıl...
  2 ay önce
 • YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı! - [image: haydar-colakoglu-yolo-uygulama] *Ulaşımda En Pratik Yol O! sloganı ile yola çıkan ve Uber’in karşılaştığı en güçlü rakip olan girişim YOLO için ger...
  4 ay önce
 • Taşra ve Vampirler - Köy yaşamı ne güzeldir değil mi? Yeşillikler içinde, sessiz sakin, herkes birbirini tanır, birbirine destek olur... YANLIŞ! Köy yaşamında sükunet, roll...
  7 ay önce
 • Elveda Ayın Aydınlık Yüzü - Evet, blogumu taşıyorum. Altı yıldır yüzlerce anı, duygu ve düşüncemi aktardığım bloğum artık Önüm Arkam Kitap ismiyle yoluna devam edecek. Sadece isim ...
  7 ay önce
 • sen en güzel tutkuydun şimdi de en güzel vedasın - Ben bu bloga veda etmiştim biliyorum ama hikayesini hep burada anlattığım adamla sonumuzu anlatmadan gitmek istemedim.Okuyun bunu çünkü sanırım ilk defa...
  7 ay önce
 • Film: Eagle vs Shark - *-Eagle vs Shark-* *Dir: Taika Waititi* *-2007-* Eagle vs Shark, toplum tarafından dışlanmış, asosyal diyebileceğimiz iki karakterin birbirleriyle tanışmas...
  11 ay önce
 • BOWIE ŞARKILARIYLA EFSANELEŞEN FİLM SAHNELERİ - "We can be Heroes, just for one day" sözleriyle aklıma kazınan ve yapılmaya çalışılanın aksine ölümüyle değil, yaşadığı zaman yaptıklarıyla efsane olan ...
  1 yıl önce
 • ♥ ♥ ♥ - Bu günün şarkısı Şebnem'den "hoşçakal" olsun... Daha yaşanacak ve yazılacak çok şey var. Ama bundan sonrası kendime kadar... Bugüne kadar yaptığınız tüm güz...
  1 yıl önce
 • affet beni nolaaarr - kocaman sevgiler kucak dolusu öpücükler benim canım canım canım arkadaşlarım; öncelikle, ben samsunda kyk da kalıyorum ve bu yurt yeni yapıldı o yüzden int...
  1 yıl önce
 • ups & downs - *Ocağı ve şubatın ilk haftasını dışarıya -neredeyse- kapalı olarak geçirdim.* Bu durum yine çaktırmadan "kafa" oluşturmuş bende. Dışarıya çıkıncı fark ett...
  1 yıl önce
 • something in the way - taşınıyorum-uz. annemle. buraya iki aydan uzun süredir uğramadım ve şu an konuşabileceğim başka bir yer yok gibi. (*17 Ocak 2016 - 02:36*) cevap beklemiyo...
  1 yıl önce
 • Romantik Komedi - Bu aralar romantik komedi filmlerine taktım. Hepsine bayılıyorum! Bu filmleri izlemek insana mutluluk veriyor. Fazlasıyla eğlendiriyor. Ve farkettim ki izl...
  5 yıl önce

Kitapkurtları;

Farklı İklimlerden;